Dnia 15 lipca 2009 roku gościliśmy abp. Tomasza Menamparampila z Indii. Obecny był również nasz Arcypasterz i o. Paweł. Nasz gość zobaczył miejsce budowy i projekt nowego kościoła, poprowadził modlitwę i udzielił nam błogosławieństwa. Druga część spotkania miała miejsce w domu Fides et Ratio. Arcybiskup podzielił się doświadczeniami Kościoła w Indiach. Wiele mówił o prześladowaniach chrześcijan.
Dnia 18 kwietnia 2010 roku odwiedził nas ojciec Wojciech Giertych OP, polski dominikanin, doktor teologii moralnej, doctor honoris causa nauk humanistycznych Christendom College, Teolog Domu Papieskiego, członek Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych, konsultor Kongregacji Nauki Wiary, konsultor Kongregacji ds. Beatyfikacji i Kanonizacji, przewodniczący Komisji Wydawniczej Libreria Editrice Vaticana, wykładowca Angelicum.
Ojciec Wojciech dzielił się z nami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. To spotkanie miało charakter wykładu. Czuliśmy się trochę jak studenci. Dzięki Bogu, że nie skończyło się egzaminem.
Dnia 26 kwietnia 2010 roku odwiedzili nas założyciele Fazendy w Argentynie, ośrodka dla narkomanów. Opowiadali o pracy z uzależnionymi.
Od 4 lipca do 25 września 2010 roku w naszej parafii posługiwał ks. January Liberski, pierwszy ksiądz misjonarz fideidonista w Polsce. Warto wspomnieć, że ks. January pracował w Zambii jako duszpasterz pomocniczy, znając tylko język angielski i ucząc się języka tamtejszego szczepu. Z czasem jego funkcje posługi się zmieniały. Przez 20 lat był kapelanem szpitalnym, budował kościoły, probostwa, szkoły, ale przede wszystkim prowadził działalność duszpasterską. W 1988 roku wyjechał do Zimbabwe, gdzie został gościnnie przyjęty przez arcybiskupa Harare Patricka Chakaipa. Na samym początku swej służby musiał uczyć się nowego języka szona. Tam również posługiwał jako kapelan szpitalny oraz zajmował się sprawami administracyjnymi i duszpasterskimi. W 2008 roku z przyczyn zdrowotnych po 40 latach pracy w Afryce wrócił do kraju i zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Katowicach, gdzie mieszka do dnia dzisiejszego.
Dnia 21 lipca roku 2010 roku odwiedził nas ks. Józef Kubicki, dyrektor biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, następnego dnia przyjechał Paweł Cieplak, ambasador RP w Kazachstanie, kilka dni później zatrzymał się u nas abp Miguel Maury Buendía, nuncjusz apostolski w Kazachstanie wraz ze swoimi gośćmi ze Słowenii. Wszystkie te spotkanie odbywały się w serdecznej atmosferze, na luzie.
Dnia 16 sierpnia 2010 roku zatrzymał się u nas z dwu-dniową wizytą abp Robert Sarah. Towarzyszył mu abp Tomasz Peta. W domu Fides et Ratio naszych gości przyjął ks. January Liberski. Przebywałem w tym czasie w Polsce. Nasi goście zobaczyli budowę nowego kościoła. Warto dodać, że dwa miesiące później dn. 7 października 2010 Benedykt XVI mianował go przewodniczącym Papieskiej Rady Cor Unum, koordynującej działalność charytatywną Kościoła. Zastąpił na tym stanowisku niemieckiego kardynała Paula Josefa Cordesa. Dwa tygodnie później ogłoszona została decyzja o jego kreacji kardynalskiej. Biret kardynalski odebrał podczas konsystorzu 20 listopada 2010. Żartowaliśmy, że arcybiskup, który odwiedza Szucińsk, szybko zostaje kardynałem. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku kardynała Stanisława Ryłko.