Rok 2007. Dnia 22 października obchodziliśmy XV Dzień Jedności. Święto obchodzne jest co roku. Odbywa się w budynkach państwowych. Akim Rejonu w przemówieniu powiedział: „Dziękujemy Wam za aktywną pracę na rzecz umacniania i ochrony zgody między ludźmi. Niech Wasze dobre działanie, stanie się inspiracją do tego, żeby stale je powtarzać. Życzymy szczęścia, pomyślności i pokoju”. Spotkanie było okazją, żeby poznać przedstawicieli innych religii i miejscową władzę, a także ubogacić się kulturowo. Odbyła się prezentacja zwyczajów tatarskich i kuchnii Azerbejdżanu.
Rok 2009. Dnia 25 stycznia w naszej społeczności odbyło się spotkanie modlitewne o jedność chrześcijan z udziałem przedstawicieli Kościołów chrześcijańskich. W ewidencji miejscowego Urzędu Miasta oficjalnie zarejestrowanych jest 19 wspólnot chrześcijańskich i 6 niechrześcijańskich. W dokumencie Ecclesia in Asia znajduje się apel, „aby bardziej owocnie przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan” (p. 30). Jako parafia podjęliśmy to wezwanie na miarę naszych możliwości. Modliliśmy się wspólnie o jedność chrześcijan w naszej kaplicy. Abraham patronował temu spotkaniu. Jest doskonałym przykładem dla zjednoczenia. Nie był katolikiem, Żydem, nowo-apostołem… Każda ze wspólnot przedstawiła krótko swoją doktrynę i lex orandi. Jeden z przedstawicieli zaprosił nas do siebie, jeśli u nas będzie za ciasno. Rozmowy przebiegały w serdecznej atmosferze. Ktoś zaproponował, żeby częściej spotykać się na takich modlitwach, a nawet podejmować wspólne działania na polu społecznym.
Rok 2010. W ramach tygodnia modlitwy o jedność chrześcijań zorganizowaliśmy nabożeństwo ekumeniczne z udziałem przedstawicieli innych wyznań chrześcijańskich. Miało to miejsce 24 stycznia. Na spotkanie przyszła tylko jedna wspólnota protestancka ze swoim pastorem. Ojciec Roland Jaquenoud wygłosił krótkie rozważanie. Głos zabrał również pastor Wasilij. Po nabożeństwie odbyło się spotkanie przy stole.
Rok 2010. W Domu Kultury odbyło się spotkanie z młodzieżą na temat sekt. Miało to miejsce 16 października. Wśród prelegentów byli przedstawiciele tradycyjnych religii. Reprezentowałem Kościół katolicki. W pierwszej części każdy z nas przedstawił swoje stanowisko. W drugiej części młodzież zadawała pytania i wyznaczała kogoś z nas do odpowiedzi. Na spotkaniu byli również obecni przedstawiciele lokalnych władz.
Rok 2012. Dnia 29 stycznia w naszej parafii odbyła się modlitwa o jedność chrześcijan. Z odpowiednim wyprzedzeniem rozesłaliśmy list jedności i zaproszenia do wszystkich wspólnot chrześcijańskich w naszym mieście. W modlitwie wzięli udział przedstawiciele trzech wspólnot: Cerkiew Prawosławna, Kościół „Nowego Życia” i Wspólnota „Łaska Boża”. Po rozmyślaniu nad Słowem Bożym młodzież przedstawiła pantomimę. Był to bardzo poruszający moment. Przed błogosławieństwem końcowym liderzy poszczególnych wspólnot i chętni uczestnicy przekazali pozdrowienia uczestnikom przesłania. Po nabożeństwie spotkaliśmy się na wspólnej agapie przy stole. Nasza młodzież dzieliła się przeżyciami ze ŚDM w Madrycie. Pokazali film z tego wydarzenia. W drugiej części uwielbialiśmy Boga śpiewem. Gitara przechodziła z ręki do ręki. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek w murach naszego domu śpiew brzmiał tak donośnie. Kto rzucił propozycje zorganizowania festiwalu muzyki chrześcijańskiej.
Rok 2018. Dnia 19 października odbył się Dzień Jedności. Gospodarzem spotkania był Urząd Miasta. Udział wzięli przedstawiciele tradycyjnych religii w Kazachstanie: katoliki, prawosławni i muzułmanie. Każdy w wystąpieniu przedstawił pojęcie działalności charytatywnej w oparciu o nauczanie i doświadczenia naszych wspólnot. W parku posadziliśmy drzewo na znak jedności międzyreligijnej.